המוצרים שלנו

פרה חלב

הטעם הקלאסי והמנצח של שוקולד, שכולנו מכירים ואוהבים מאז שהיינו ילדים. שוקולד חלב מכיל לפחות 25% מוצקי קקאו, אליהם מתווספים סוכר, אבקת חלב, שומן חלב וונילין, היוצרים יחדיו חוויה מתוקה של מרקם וטעם חלבי, המשתלבים נהדר עם אגוזים ועם פירות. שוקולד חלב נמס בקלות רבה יותר משוקולד מריר ולכן הוא נפלא לשימוש בהכנת קרמים ומאפי שוקולד.

פרה לבן

הטעם החלבי והטקטסטורה החגיגית הופכים את השוקולד הלבן למרכיב המנצח בשילוב עם טעמים חמצמצים (כמו לימון או פירות יער) ולהפתעה מתוקה וקסומה בתוך מאפים ועוגות עם שוקולד מריר או שוקולד חלב. שוקולד לבן מכיל לפחות 20% מוצקי קקאו אשר כולם מורכבים מחמאת הקקאו, משום שאינו מכיל עיסת קקאו כלל.

פרה מריר

השילוב בין טעם שוקולדי עשיר ומתיקות מאוזנת הם סוד הקסם של השוקולד המריר ומה שהופך אותו לשוקולד המושלם לאפיית עוגות ועוגיות, שימלאו את הבית (ואת הלב) בניחוחות שוקולדיים שאי אפשר לעמוד בפניהם. כמות מוצקי הקקאו בשוקולד מריר גבוהה מזו שבשוקולד חלב (לפחות 35% מוצקי קקאו) ולכן מתיקותו מופחתת. דווקא בשל המתיקות המופחתת שוקולד מריר משתלב היטב במתכונים שונים בעלי רכיבים מתוקים נוספים, המאזנים את המתיקות הכוללת של המאפה.

פרה מריר 60%

ארומה שוקולדית עשירה פוגשת מתקתקות מאוזנת, שמדגישה את מקורות הקקאו של השוקולד. זהו השוקולד המריר עם 60% מוצקי קקאו. הוא משתלב מצוין עם פירות יער ודובדבנים ומתאים לאנשים שאוהבים את העוגות שלהם קצת פחות מתוקות, אבל לא פחות שוקולדיות…

ספלנדיד מריר 70%

למקצועני השוקולד ולמי שמחפש שוקולדיות עוצמתית עם מתיקות מעודנת. שוקולד ספלנדיד מכיל 70% מוצקי קקאו והוא נחשב לאיכותי ביותר בשל שילוב קקאו ממקורות שונים בעולם, אשר מתמזגים יחד לטעם שוקולדי עמוק וארומתי. ספלנדיד 70% מוצקי קקאו מתאים לקינוחים עשירים עם ארומה שוקולדית חזקה.

פרה אוורירי

פרה קרם חלב

פרה קרם נוגט

פרה עדשים

פרה ממולדה

פרה סוכריות קופצות

פרה ללא סוכר

פרה אגוזים

פרה מריר אגוזים

פרה מריר ללא סוכר

פרה לבן עוגיות

פרה פצפוצי אורז

ספלנדיד מוס אספרסו

ספלנדיד מוס שוקולד מריר

ספלנדיד מוס ג’אנדויה

פרה מריר אוורירי

ספלנדיד מריר 70% תפוז

ספלנדיד מריר 70% קפה

ספלנדיד מריר 70% פירות יער

ספלנדיד מריר 85%

ספלנדיד חוף השנהב